HABERLER

Bizden, Sektörel ve Basından Haberler
14.1.2021 - Bizden Haberler

“Boru ve Bağlantı Elemanları El Kitabı” Tanıtım ve Genel Bilgilendirme Webinarı MTMD - MMO İş Birliği ile Gerçekleşti


TMMOB, Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yunus YENER yaptığı webinar açılış konuşmasında, MTMD Yönetimi’ne ve kitabın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederken, sektöre ve mühendislik mesleğine fayda sağlayacak bu tür ortak çalışmaların değerine değindi. MMO’nun bu tür çalışmaların üretiminde ve duyurulmasında her zaman etkin rol üstleneceğini belirterek yeni yıl temennilerini iletti.

Ardından MTMD, 7. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Biner yaptığı açılış konuşmasında, borunun tarihçesi ile insan yaşamındaki önemine değinerek sözlerine başladı. Kitabın hazırlanmasında emek veren İbrahim KARAKAŞ, Serdar UZGUR, İrfan ÇELİMLİ ve diğer emek verenlere teşekkür ederek, bu çalışmanın sektörde önemli bir eksiği gidereceğine olan inancını ifade etti. MTMD’nin mesleğe kaynak oluşturacak yayınlar için benzer çalışmalar yapmaya devam edeceğini duyurdu.  

Daha sonra İrfan ÇELİMLİ, 2017 yılından başlayan kitabın yayına hazırlık sürecini, kronolojik olarak anlatan sunumunu paylaştı ve katkı verenleri özetledi. Ayrıca bu yayının sektörün katkısına açık bir çalışma olduğunu ve de 2023 yılına kadar bu şekliyle korunacağını ifade etti.

MTMD Onursal ve Kitap Komisyonu Üyesi İbrahim KARAKAŞ, kitabın temel bölümlerini, kullanım şeklini, hangi ihtiyaçları karşılayacağını özetleyen bir sunumu ile anlattı. Daha sonra İrfan ÇELİMLİ  kapsamı hakkında bilgiler aktarırken, nelerin bu yayın kapsamda olmadığını ve tipik sorunlar için kısa bir sunum yaptı. 28 Ocak’ta TTMD ile ortak olarak yapılacak olan “Tasarımcılara Özel Boru ve Bağlantı Elemanları El Kitabı Kullanımı” sunumuna hatırlatarak tüm sektörümüzü davet etti.

Oturumun son bölümünde, katılımcılardan gelen sorular İbrahim KARAKAŞ ve İrfan ÇELİMLİ tarafından yanıtlandı.

Webinar Kaydını İzlemek İçin Tıklayın300x200

Etkinlikler

MTMD ve sektörel etkinlikler takvimini burada bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Etkinlikler Takvimi