HABERLER

Bizden, Sektörel ve Basından Haberler
28.1.2021 - Bizden Haberler

Tasarımcılar için “Boru ve Bağlantı Elemanları El Kitabı” Bilgilendirme Webinarı 28 Ocak 2021’de MTMD – TTMD iş birliği ile TTMD platformunda yapıldı.


MTMD YK Üyesi İrfan Çelimli Moderatörlüğünde, Yayın Komisyonu ve MTMD Onursal Üyesi İbrahim Karakaş tarafından gerçekleştirildi.

MTMD, 7. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Biner yaptığı açılış konuşmasında, TTMD yönetimine webinara verdikleri destek için teşekkür ederek sözlerine başladı. Borunun icadının insanlık tarihinde tekerlek kadar önemli olduğunu ve bugünkü uygulamaların insan sağlığına ve yaşam kalitesine olan etkisini vurguladı. Sektöre hediye edilen bu kitabın hazırlanmasında emek veren İbrahim Karakaş, Serdar Uzgur, İrfan Çelimli, Osman Biber ve diğer isimlere teşekkür ederek, bu çalışmanın önemli bir eksiği gidereceğine olan inancını ifade etti. MTMD’nin mesleğe kaynak oluşturacak yayınlar için benzer çalışmalar yapmaya devam edeceğini duyurdu.  

Daha sonra İrfan Çelimli, 2017 yılından başlayan kitabın yayına hazırlık sürecini, kronolojik olarak anlatan sunumunu paylaştı ve katkı verenleri özetledi. Ayrıca bu yayının sektörün katkısına açık bir çalışma olduğunu ve de 2023 yılına kadar bu şekliyle korunacağını ifade etti. MTMD Onursal ve Kitap Komisyonu Üyesi İbrahim Karakaş, kitabın temel bölümlerini, kullanım şeklini, hangi ihtiyaçları karşılayacağını ve tasarımcılara özel hususları özetleyen sunumunu aktardı. Daha sonra İrfan Çelimli, kitabın kapsamı hakkında bilgiler aktarırken, nelerin bu yayın kapsamda olmadığını ve tipik sorunlar için kısa bir sunum yaptı. Soru cevap bölümünden sonra webinar tamamlandı.

Webinar Kaydını İzlemek İçin TıklayınSunumu İndirmek İçin Tıklayın

300x200

Etkinlikler

MTMD ve sektörel etkinlikler takvimini burada bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Etkinlikler Takvimi